“UzAssets” AJda  Jahon banki O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuvi
8-aprel kuni “UzAssets” AJ rahbariyati va Jahon bankining O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari Marko Mantovanelli va bankning boshqa yetakchi mutaxassislari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bugungi kundagi belgilangan aniq strategik maqsadlar va davlat korxonalaridagi transformatsiya jarayonlari bo‘yicha "UzAssets" AJ tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishtirildi.
Muzokaralar davomida Jahon banki bilan hamkorlikda yirik davlat korxonalarida korporativ boshqaruvni takomillashtirish, erkin bozor va raqobatni qo‘llab-quvvatlash hamda davlat korxonalarida olib borilayotgan transformatsiya jarayonlarini baholab borish bo‘yicha hamkorlikni kengaytirishning asosiy jihatlari ko‘rib chiqildi.

Встреча представителей представительства Всемирного банка в Узбекистане с АО «UzAssets»
8 апреля состоялась встреча руководства "UzAssets" АО с Главой представительства Всемирного банка в Узбекистане Марко Мантованелли, при участии ведущих специалистов банка.
На встрече участникам были представлены конкретные стратегические задачи, поставленные перед государственными компаниями, а также ознакомили их с проводимой АО "UzAssets" работой по трансформации государственных предприятий.
В ходе переговоров были рассмотрены ключевые аспекты расширения сотрудничества со Всемирным банком, направленные на улучшение корпоративного управления в крупных государственных компаниях, поддержку конкуренции и свободного рынка, а также вопросы оценки проводимых процессов трансформации в государственных предприятиях.