2025-yil 20-avgust kuni “UzAssets” AJda “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonun mazmun-mohiyati va uning amaliyotda qo‘llanilishiga bag‘ishlangan seminar tashkil etildi. Unda Jamiyatning barcha bo‘lim va bo‘linmalaridan xodimlar ishtirok etdi.
Ma’lumot uchun: O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni 2024-yil 5-iyunda O‘RQ-931-son bilan qabul qilinib, 2024-yil 6-dekabrdan kuchga kirdi. Mazkur Qonun manfaatlar to‘qnashuvi bilan bog‘liq munosabatlarni to‘g‘ridan to‘g‘ri tartibga solishga qaratilgan.
Seminar doirasida xodimlarga “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonunning normalari bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi, shuningdek, belgilangan talablarga rioya etish va ehtimoliy huquqbuzarliklarning oldini olish bo‘yicha amaliy tavsiyalar taqdim etildi.
Seminar yakunida ishtirokchilarga ushbu sohadagi amaliy mexanizmlar va xodimlar zimmasidagi mas’uliyat yuzasidan qo‘shimcha tushuntirishlar va tavsiyalar berildi.

В АО “UzAssets” проведён семинар, посвящённый управлению конфликтом интересов
20 августа 2025 года в АО “UzAssets” был организован семинар, посвящённый содержанию и практическому применению Закона Республики Узбекистан “О конфликте интересов”. В мероприятии приняли участие сотрудники всех подразделений Общества.
Справочно: Закон “О конфликте интересов” был принят 5 июня 2024 года под номером ЗРУ-931 и вступил в силу 6 декабря 2024 года. Документ направлен на прямое правовое регулирование отношений, связанных с конфликтом интересов.
В рамках семинара сотрудникам была предоставлена подробная информация о положениях Закона “О конфликте интересов”, а также даны практические рекомендации по соблюдению установленных требований и предотвращению возможных правонарушений.
По итогам семинара участникам были даны разъяснения по ключевым положениям законодательства, а также рекомендации по соблюдению требований и предотвращению конфликтов интересов в рабочем процессе.