“UzAssets” АJda Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB)ning Oʼzbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuv tafsilotlari
Joriy yilning 26-mart kuni “UzAssets” АJ rahbariyati va Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB)ning Oʼzbekistondagi vakolatxonasi rahbari Аndi Аranitasi va departament boshligʼi Kristof Zenger ishtirokida uchrashuv boʼlib oʼtdi.
Uchrashuv davomida “UzAssets” АJ tomonidan davlat korxonalarida transformatsiya jarayonlari boʼyicha olib borilayotgan ishlar bilan tanishtirib oʼtildi. Shuningdek, YTTB vakillari Oʼzbekistondagi faoliyatida davlat korxonalari va banklar bilan toʼgʼridan-toʼgʼri xorijiy investitsiyalarni jalb etish, yashil rivojlanish, energetika va transport tizimini qoʼllab-quvvatlash kabi amalga oshirilgan loyihalari bilan tanishtirib oʼtdi.
Uchrashuv soʼnggida tomonlar kelgusida davlat korxonalari va tijorat banklari faoliyatini transformatsiya qilish boʼyicha istiqbolli loyihalarni ishlab chiqishni va ushbu loyihalarni amalga oshirishda YTTB bilan hamkorlik qilishga kelishib olishdi.

Встреча в АО "UzAssets" с представителями представительства Европейского банка реконструкции и развития (EБРР) в Узбекистане
26 марта состоялась встреча руководства АО "UzAssets" с участием Главы представительства Европейского банка реконструкции и развития (EБРР) в Узбекистане Анди Аранитаси и руководителем департамента Кристофа Зенгера
В ходе встречи представители АО "UzAssets" ознакомили участников встречи с проводимой работой по трансформации на государственных предприятиях.  Также представители EБРР ознакомили с реализуемыми проектами совместно с государственными предприятиями и банками в рамках их деятельности в Узбекистане, также было отмечено, что со стороны банка было оказано содействие гос.компаниям в привлечении прямых иностранных инвестиций, в зеленом развитии, поддержке энергетической и транспортной системы.
По итогам встречи стороны договорились разработать перспективные проекты по трансформации государственных предприятий и коммерческих банков для дальнейшего сотрудничества с EБРР в реализации совместных проектов.