“UzAssets” АJda Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB)ning Oʼzbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuv tafsilotlari
Joriy yilning 26-mart kuni “UzAssets” АJ rahbariyati va Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB)ning Oʼzbekistondagi vakolatxonasi rahbari Аndi Аranitasi va departament boshligʼi Kristof Zenger ishtirokida uchrashuv boʼlib oʼtdi.
Uchrashuv davomida “UzAssets” АJ tomonidan davlat korxonalarida transformatsiya jarayonlari boʼyicha olib borilayotgan ishlar bilan tanishtirib oʼtildi. Shuningdek, YTTB vakillari Oʼzbekistondagi faoliyatida davlat korxonalari va banklar bilan toʼgʼridan-toʼgʼri xorijiy investitsiyalarni jalb etish, yashil rivojlanish, energetika va transport tizimini qoʼllab-quvvatlash kabi amalga oshirilgan loyihalari bilan tanishtirib oʼtdi.
Uchrashuv soʼnggida tomonlar kelgusida davlat korxonalari va tijorat banklari faoliyatini transformatsiya qilish boʼyicha istiqbolli loyihalarni ishlab chiqishni va ushbu loyihalarni amalga oshirishda YTTB bilan hamkorlik qilishga kelishib olishdi.

Details of the meeting with representatives of the representative office of the European bank for reconstruction and development in Uzbekistan at UzAssets
On March 26, a significant meeting was convened involving leaders from UzAssets JSC and representatives from the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD)’s office in Uzbekistan, including Andi Aranitasi and Christoph Zenger
The focus of the discussion was on the transformative work being carried out by UzAssets in state-owned enterprises. The EBRD representatives were also briefed on the various projects UzAssets has been implementing in Uzbekistan, highlighting initiatives in attracting foreign direct investment, promoting green development, and supporting the energy and transport sectors.
By the conclusion of the meeting, there was a consensus on the future development of promising projects aimed at transforming the activities of state-owned enterprises and commercial banks. Moreover, there was an agreement to collaborate with the EBRD on these projects, underscoring a commitment to cooperation and development.