Xalqaro moliya korporatsiyasi (IFC)  vakillari bilan uchrashuv
Uchrashuvda “UzAssets” AJ raxbariyati davlat korxonalarida transformatsiya bo‘yicha olib borilayotgan ishlar bilan tanishtirib o‘tdi.
Shu bilan birga uchrashuv davomida IFC bilan  strategik sheriklik mustahkamlanib borayotganini, qolaversa, O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan davlat korxonalarini xususiylashtirish va chet el investitsiyalarini jalb etish jarayonlarida Xalqaro moliya korporatsiyasining ishtiroki muhimligiga alohida eʼtibor qaratildi.
Uchrashuv yakunida, tomonlar yangi istiqbolli loyihalarni “UzAssets” AJ va davlat korxonalari bilan birgalikda ishlab chiqish, bunda, IFC ekspertlarini “UzAssets” AJ tomonidan amalga oshiriladigan transformatsiya dasturlariiga keng jalb qilish bo‘yicha hamkorlik ishlarini amalga oshirishga kelishib olindi.

Встреча с представителями Международной финансовой корпорации (IFC)
На встрече руководство АО «UzAssets» ознакомило участников с проводимой работой по проведению трансформации на государственных предприятиях.
При этом в ходе встречи особое внимание было уделено укреплению стратегического партнёрства с Международной финансовой корпорацией, в привлечении иностранных инвестиций, а также о важности участия IFC в процессах приватизации государственных предприятий Узбекистана.
По итогам встречи стороны договорились разработать новые перспективные проекты совместно с АО «UzAssets» и государственными предприятиями с привлеченим экспертов IFC к программам трансформации, реализуемым АО «UzAssets».