Joriy yil 20-fevral kuni “UzAssets investisiya kompaniyasi”AJ rahbariyati (keyingi o‘rinlarda-“Uzassets” AJ deb yuritiladi) va “Deloitte” xalqaro kompaniyasi vakillari bilan ishchi uchrashuvi o‘tkazildi.
“UzAssets” AJ boshqaruvi raisi B.Abdinazarov yig‘ilish ishtirokchilarini Jamiyatning aniq strategik maqsadlari bilan tanishtirdi. Shuningdek, “UzAssets” AJ boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari A.Ilkevichyus strategik davlat korxonalarini transformatsiyasi bo‘yicha kutilayotgan loyihalar haqida hamda ularni amalga oshirish bo'yicha kutilyotgan muddatlar to‘g’risida ma’lumot berib o‘tdi.
Uchrashuvda “Deloitte” xalqaro kompaniyasi hamkori (Buyuk Britaniya) E.Grimston yirik kompaniyalarni transformasiyasi bo‘yicha muvaffaqiyatli yakunlangan loyihalar yuzasidan taqdimot qildi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar yirik korxonalarni transformatsiya qilish bo‘yicha hamkorlikni yanada rivojlantirish imkoniyatlarini muhokama qildilar.

Meeting with representatives of the international company Deloitte
On February 20  the management of “UzAssets” JSC (after referred to as the “Company”) held a working meeting with representatives of the International company “Deloitte”.
Representatives of “UzAssets” JSC introduced the meeting participants to the specific strategic goals of the Company. Also information was presented on upcoming projects for transformation strategic state-owned enterprises and the expected time frame for their implementation.
During the meeting, “Deloitte” (United Kingdom) partner E. Grimston presented on successfully completed projects for transformation of large companies.
As a result of the meeting, the parties agreed on further cooperation in the transformation of large enterprises with the involvement of consultants from “Deloitte”.