“UzAssets” AJda  Jahon banki O‘zbekistondagi vakolatxonasi vakillari bilan uchrashuvi
8-aprel kuni “UzAssets” AJ rahbariyati va Jahon bankining O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari Marko Mantovanelli va bankning boshqa yetakchi mutaxassislari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda bugungi kundagi belgilangan aniq strategik maqsadlar va davlat korxonalaridagi transformatsiya jarayonlari bo‘yicha "UzAssets" AJ tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishtirildi.
Muzokaralar davomida Jahon banki bilan hamkorlikda yirik davlat korxonalarida korporativ boshqaruvni takomillashtirish, erkin bozor va raqobatni qo‘llab-quvvatlash hamda davlat korxonalarida olib borilayotgan transformatsiya jarayonlarini baholab borish bo‘yicha hamkorlikni kengaytirishning asosiy jihatlari ko‘rib chiqildi.

“UzAssets” JSC engages in strategic dialogue with the World Bank in Uzbekistan
On April 8th, an important dialogue took place involving the top management of “UzAssets” JSC and Marco Mantovanelli, the World Bank’s Country Manager for Uzbekistan, together with the bank’s senior specialists.
This meeting highlighted the ambitious strategic objectives and the ongoing transformation efforts within state-owned enterprises spearheaded by “UzAssets” JSC.
The discussions delved into crucial aspects of enhancing partnership with the World Bank, with a focus on bolstering corporate governance within major state-owned corporations, promoting the principles of a free market and competition, and evaluating the current transformation initiatives within state enterprises.