“UzAssets” AJda  Osiyo taraqqiyot banki vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
23-iyul kuni “UzAssets” AJ hamda Osiyo taraqqiyot banki (OTB) Moliyaviy boshqaruv departamenti direktori Rut Farrant boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda “UzAssets” AJ tomonidan bugungi kundagi davlat korxonalarida olib borilayotgan transformatsiya jarayonlari bo‘yicha muzokaralar olib borildi. Shuningdek, moliyaviy hisobotning xalqaro standartlarini (IFRS) davlat korxonalarida joriy qilish va ushbu yo‘nalishlar bo‘yicha olib borilayotgan ishlar bilan “UzAssets” AJ tomonidan tanishtirib o‘tildi.
Asosiy eʼtibor “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ moliyaviy hisobotning xalqaro standartlarga (IFRS) o‘tkazish jarayoniga OTB ekspertlari jalb etish maslalariga qaratildi.
Muzokaralar yakunida “UzAssets” AJ bilan birgalikda davlat korxonalarni mutaxassislari va OTB ekspertlari ko‘magida kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab olib, muhokamalarni davom ettirishga kelishib oldilar.

On July 23, a meeting was held with representatives of the Asian Development Bank (ADB), headed by the Director of the Financial Management Department, Ruth Farrant.
The transformation processes being carried out by “UzAssets” JSC in state enterprises were discussed at the meeting. Additionally, UzAssets JSC familiarized participants with the ongoing efforts at state-owned enterprises to implement International Financial Reporting Standards (IFRS).
The main focus was on attracting ADB experts to assist with the transition of Uzbekistan Temir Yollari JSC to IFRS.
During the meeting, initiatives and assistance from the ADB in implementing projects in Uzbekistan, specifically regarding ESG and the development of “green” financing for state-owned enterprises, were discussed.
As a result of the negotiations, areas for further cooperation were identified, and an agreement was reached to organize separate meetings on emerging issues with the participation of UzAssets JSC, specialists from state-owned enterprises, and ADB experts.