“UzAssets” AJda  Osiyo taraqqiyot banki vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
23-iyul kuni “UzAssets” AJ hamda Osiyo taraqqiyot banki (OTB) Moliyaviy boshqaruv departamenti direktori Rut Farrant boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda “UzAssets” AJ tomonidan bugungi kundagi davlat korxonalarida olib borilayotgan transformatsiya jarayonlari bo‘yicha muzokaralar olib borildi. Shuningdek, moliyaviy hisobotning xalqaro standartlarini (IFRS) davlat korxonalarida joriy qilish va ushbu yo‘nalishlar bo‘yicha olib borilayotgan ishlar bilan “UzAssets” AJ tomonidan tanishtirib o‘tildi.
Asosiy eʼtibor “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ moliyaviy hisobotning xalqaro standartlarga (IFRS) o‘tkazish jarayoniga OTB ekspertlari jalb etish maslalariga qaratildi.
Muzokaralar yakunida “UzAssets” AJ bilan birgalikda davlat korxonalarni mutaxassislari va OTB ekspertlari ko‘magida kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab olib, muhokamalarni davom ettirishga kelishib oldilar.

23 июля состоялась встреча с представителями делегации Азиатского банка развития (АБР) во главе с директором департамента финансового управления Рут Фаррант.
На встрече были обсуждены процессы трансформации проводимые АО “UzAssets” в государственнях предприятиях. Также АО «UzAssets» ознакомило участников с проводимой работой на государственных предприятиях по внедрению международных стандартов по финансовой отчетности (МСФО).
Основное внимание было уделено вопросам привлечения экспертов АБР к процессу перехода на международные стандарты финансовой отчетности (МСФО) АО «Узбекистон темир йуллари».
В ходе встречи были обсуждены инициативы и содействие АБР при реализации проектов в Узбекистане по внедрению ESG и развитию «зелёного» финансирования государственных предприятий.
По итогам переговоров были определены направления дальнейшего сотрудничества, а также достигнута договорённость об организации отдельных встреч по возникающим вопросам с участием АО “UzAssets” специалистов госпредприятий и экспертов АБР.