“Navoiy kon-metallurgiya kombinati” АJ vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 26 mart kuni “UzAssets” АJ rahbariyati hamda “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” АJ (keyingi oʼrinlarda - Jamiyat) vakillari bilan uchrashuv boʼlib oʼtdi.
Unda Аksiyador kutilmalari loyihasi belgilangan vazifalardan kelib chiqib, Jamiyatning 2024 yil uchun kompleks transformatsiya qilish dasturi hamda unga kiritilgan loyihalar muhokama qilindi.
Аsosiy eʼtibor loyihalarning transformatsiya boʼyicha umumiy maqsadlarga muvofiqligi hamda va ulardan kutilayotgan natijalarga qaratildi. Shuningdek, har bir loyiha amalga oshirish mexanizmlari, muddatlari va bajarish uchun masʼullar roʼyxatiga aniqliklar kiritildi.
Uchrashuv yakunida transformatsiya jarayonlari boʼyicha Jamiyat oldida turgan boshqa dolzarb masalalar boʼyicha kelgusi rejalarni amalga oshirish boʼyicha kelishib olindi.

Встреча с участием АО «UzAssets», компании Franklin Templeton, АО «Hududgazta’minot» и представителей Евразийского банка развития.
26 марта текущего года состоялась встреча в АО «UzAssets» с представителями АО «Навоийский горно-металлургический комбинат» (далее – «Общество»).
На встрече обсудили комплексную программу трансформации на 2024 год Общества и включенные в него проекты, основанные на задачах указанных в Ожиданиях акционера.
Основной акцент был сделан на соответствие проектов общим целям трансформации и ожидаемым от них результатов. Также были обозначены механизмы, сроки и список ответственных за реализацию каждого проекта.
По итогам встречи была достигнута договоренность о реализации дальнейших планов по другим актуальным вопросам Общества в сфере трансформационных процессов.