Joriy yilning 28 mart kuni “UzAssets” AJ rahbariyati hamda “Uzbekistan Airports” AJ (keyingi o‘rinlarda - Jamiyatda) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Jamiyat tomonidan transformatsiya jarayonlari bilan bog‘liq ishlarning tashkil qilinganlik joriy holati, xususan, “UzAssets” AJ tomonidan yuborilgan Aksiyador kutilmalari loyihasi bo‘yicha bugungi kun holatiga bajarilgan ishlar muhokama qilindi.
Muloqot davomida Jamiyat rahbariyati va masalaga aloqador mutaxassislar tomonidan Aksioner kutilmalari, “Kompleks transformatsiya chora-tadbirlarining yo‘l xaritasi” hamda transformatsiya loyihalarining pasportlarini tayyorlash jarayonida yuzaga kelgan savollar bo‘yicha qo‘shimcha tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, hujjatlarni tayyorlashda jarayonni transformatsiya dasturi sifatida ko‘rish va bunda loyihalarni moliyalashtirish, amalga oshirish muddatlari hamda ulardan kutilayotgan iqtisodiy samaraga alohida eʼtibor qaratish muhimligi muhokama qilindi

Встреча с руководством АО «Uzbekistan Airports»
28 марта текущего года состоялась встреча в АО «UzAssets» с представителями АО «Uzbekistan Airports» (далее – Общество).
На встрече обсуждалось текущее состояние трансформационных процессов в Обществе, в частности о проделанной работе по проекту «Ожидания Акционера» ранее подготовленной и направленной АО «UzAssets»
В ходе переговоров руководством и ответственными специалистами Общества были даны дополнительные разъяснения по вопросам, возникшим в ходе подготовки паспортов проектов по трансформации, “Ожиданиям Акционера” и «Дорожной карте комплексных трансформационных мероприятий».
Также было рекомендовано рассматривать подготовку документов как программу по трансформации и при этом уделять особое внимание при финансировании проектов их срокам реализации, и соотвествия их ожидаемым экономически эффективным результатам.